Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
hmm
24-02-2014, 14:37
hmm
http://praca.wp.pl/title,Mlody-nauczycie...omosc.html przeczytajcie to a potem spróbujmy odpowiedzieć dlaczego nauczyciele wciąż narzekają na niskie zarobki ? Przywilejów mają multum, więcej wolnego niż pracują , wywyższają się nad innych nie gorzej wykształconych, brakuje im tylko gwiazdki z nieba i jeszcze im źle !!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2014, 16:24
RE: hmm
może i próbują wywyższać. Ale w tych czasach to są może tylko jednostki które widzą w nauczycielach bogów. Nauczyciel zwłaszcza w Mszanie to jeden z nas bo tu głównie są szkoły, więc takich którzy się zapomną albo chcą okazywać swoją wyższość sprowadza się na ziemie a dopiero potem taki nauczyciel musi zapracować sobie na szacunek.
24-02-2014, 19:35
Cytat:Nauczyciel z kilkuletnim stażem w małej szkole podstawowej zarabiał w 2012 roku średnio 2,6 tys. zł brutto. Pensja jego kolegi z dwudziestoletnim stażem w szkole ponadgimnazjalnej sięgała 4,6 tys. zł, wynika z raportu Głównego Urzędu Statystycznego.

wydaje mi się że to jest zły podział. Pensja według stażu pracy nie powinna się aż tak bardzo różnić, może kilka stów ale powinna zależeć od zaangażowania nauczyciela w nauczanie, a jego praca powinna przedkładać się na wyniki na świadectwach, w olimpiadach, czy egzaminach na przykład maturalnych. Szkoły które mają niską frekwencję zdawalności na przykład na maturze powinny przyjrzeć się pracy swoich pracowników, bo gdy maturę próbną z jakiegoś przedmiotu w klasie zdaje 3-5 osób to nie da się winy zrzucić tylko i wyłącznie na lenistwo uczniów
@anna wydaje mi się że nasi niektórzy nauczyciele, bo na pewno nie wszyscy uważają się za bóg wie co, bo rodzice wciąż jeszcze boją się im zwrócić uwagę. Obawiają się że taki nauczyciel będzie się mścił potem na ich dziecku
25-02-2014, 19:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-03-2014 07:34 przez anna.)
ale takich przypadków jest coraz mniej. a ci którzy nie maja odwagi powiedzieć nauczycielowi wprost obsmarują go za to od najgorszych. Oj takie bezpośrednie zwrócenie nauczycielowi uwagi bywa dla niego bardzo bolesne. Pamiętam taką sytuację że nauczyciel po takiej rozmowie z jednym z rodziców chciał zrezygnować z bycia wychowawcą klasy. Urażona duma. Potem mu przeszło. Mi też zdarzyło się kilka razy zwrócić uwagę nauczycielowi na jego niepedagogiczne zachowanie , ale oprócz jednego wyjątku wszyscy zrozumieli swój błąd i nadal rozmawiamy ze sobą. Nie zdarzyło mi się, żeby odbiło się to na moim dziecku
Dodam jeszcze że dla mnie nie ma znaczenia ile zarabia nauczyciel i jakie ma przywileje, ważne aby tak uczył , żeby nie trzeba było brać dla dziecka korepetycji a wiedza jaką ono posiądzie starczyła do zdania egzaminów
A tak na marginesie qwerty czyżby twoje dziecko też było w klasie maturalnej i to w szkole która ma złą reputację pod względem zdawalności na maturze?
26-02-2014, 22:31
a może któryś z nauczycieli odważy się oczywiście anonimowo i napisze nam tu ile zarabia netto nie brutto
02-03-2014, 10:00
poczytałem trochę wpisów pod tym artykułem i chyba nauczyciel wpisał ze przeliczył swoją pensję na liczbę godzin i wyszło mu że dostaje 14 zł na godzine razy 40 razy 4 to dostaje ledwie 2240 zł
02-03-2014, 12:40
ja nie wierzę ,więcej dostają . Może wypowiedział się początkujący nauczyciel, do tego dodatki jakiś wiejski miejski mieszkaniowy wychowawczy, et cetera, podatki wyjdzie dobre ponad 3 tysiaki, prawdę piszą że dużo zarabiają. W szkole 14 zł a poza 50 zł za godz. korepetycji. Więcej dostają za godzinę pracy w szkole
07-03-2014, 06:42
tylko wysyłając zgłoszenie do 21 marca ambitni nauczyciele mają okazje podwyższyć sobie pensje wskakując na stołek dyrektorski http://www.gorce24.pl/informacje/3796/Po...do_wziecia
26-03-2014, 19:21
ogłosili teraz konkurs na wybór dyrektora szkoły w Olszówce, Rabie Niżnej i Kasince Małej . Teraz tam można się zgłaszać ale tylko do końca marca
01-07-2014, 12:35
(25-02-2014 19:28 )anna napisał(a):  ale takich przypadków jest coraz mniej. a ci którzy nie maja odwagi powiedzieć nauczycielowi wprost obsmarują go za to od najgorszych. Oj takie bezpośrednie zwrócenie nauczycielowi uwagi bywa dla niego bardzo bolesne. Pamiętam taką sytuację że nauczyciel po takiej rozmowie z jednym z rodziców chciał zrezygnować z bycia wychowawcą klasy. Urażona duma. Potem mu przeszło. Mi też zdarzyło się kilka razy zwrócić uwagę nauczycielowi na jego niepedagogiczne zachowanie , ale oprócz jednego wyjątku wszyscy zrozumieli swój błąd i nadal rozmawiamy ze sobą. Nie zdarzyło mi się, żeby odbiło się to na moim dziecku
Dodam jeszcze że dla mnie nie ma znaczenia ile zarabia nauczyciel i jakie ma przywileje, ważne aby tak uczył , żeby nie trzeba było brać dla dziecka korepetycji a wiedza jaką ono posiądzie starczyła do zdania egzaminów
A tak na marginesie qwerty czyżby twoje dziecko też było w klasie maturalnej i to w szkole która ma złą reputację pod względem zdawalności na maturze?

o maturach jest w innym temacie ale tutaj odpowiem , moje dziecko chodzi do takiej szkoły i z tego co mówi, bardzo dużo osób nie zdało tam matury z matematyki. Dziw że jeszcze na żadnym z portali nie podali jaki to jest procent
16-07-2014, 22:06
będą wybierać nauczyciela roku 2014 http://www.tv28.pl/4572-beda-wybierac-qu...u-2014quot ale czy w Mszanie znajdzie się chociaż jedna kandydatura?!
19-07-2014, 20:50
wyniki matur podali dziś na limanowa in, masakra
Cytat:Mszana Dolna
Szkoły młodzieżowe – licea:
W Liceum Ogólnokształcącym (ul. Matejki) do matury przystąpiło 119 osób. Zdawalność w tej szkole wyniosła 82%. Średni wynik z języka polskiego wyniósł 60,5%, z matematyki 53,6%.
Szkoły młodzieżowe – technika:
W Technikum im. św. Antoniego z Padwy (ul. Starowiejska) do matury przystąpiło 125 osób. Maturę zdało tylko 52% uczniów. Średni wynik z języka polskiego wyniósł 43,2%. Z matematyki osiągnięty wynik to 35,8%.
W Technikum (ul. Inż. J. Marka) do egzaminu przystąpiły 92 osoby. Osiągnięta zdawalność wyniosła 43%. Średni wynik z języka polskiego wyniósł 34,6%, natomiast z matematyki 36,4%.
Ogrodnik ,Instal bardzo słabo i to z polskiego? a córka mówiła że były łatwe tematy
22-07-2014, 13:06
i kogo za to winić ministerstwo, uczniów czy nauczycieli, szkoły ponadgimnazjalne czy podstawówki i gimnazjum które nie podeszły poważnie do nauczania i wypuściły przeciętnych uczniów?
23-07-2014, 20:56
wydaje mi się że takie przygotowanie do matury zacząć trzeba już w podstawówce. Ja chodziłam do dwójki i tam w klasach 4-6 pani Iza Karpierz wpajała nam że trzeba czytać lektury, czytałam prawie wszystkie O matko Bardzo było to pomocne na maturze Duży uśmiech. Mama i pan Tomasz Syrek na różne sposoby zachęcali mnie do nauki języka angielskiego , w gimnazjum i technikum kontynuowałam ten sposób uczenia się i teraz zdałam z tego języka maturę bez problemu i wcale nie korzystałam z korepetycji Wykrzyknik
30-07-2014, 16:55
ale cyrki zaczynają się dziać w Polsce chcą żeby nauczyciele podpisywali klauzulę sumienia Zdziwko
31-07-2014, 10:15
kościół zaczyna sie bać o swoje wpływy na ludzi którzy czytając internet i inne czasopisma naukowe dowiadują się rzeczy niezgodnych lub przeczących temu co głoszą, więc starają się przeciągnąc inteligencje ( cyt Ks Parzygnata" dupy wołowe) na swoją strone
Matura
Duża wina w wynikach matur z polskiego stoi po stronie nauczycieli i ministerstwa bo jest dowolnosć wyboru lektur przez nauczyciela i tu zaczyna się lotto trafi z lekturami jakie będą w tematach maturalnych czy też nie
31-07-2014, 20:42
Cytat:"Ja, nauczyciel Rzeczypospolitej Polskiej, przyrzekam rzetelnie pełnić mą powinność nauczyciela i wychowawcy, dążyć do pełni rozwoju i doskonalenia osobowego tak własnego, jak i powierzonych mi uczniów, w duchu patriotycznym i ewangelicznym, mając na względzie Dobro Wspólne oraz Zbawienie własne i swoich podopiecznych. Zobowiązuję się kształcić oraz wychowywać młode pokolenia Polaków w duchu umiłowania prawdy, a nade wszystko umiłowania Boga-Prawdy (...)"
*ucząc będą zbawiać siebie i nasze dzieci! Szczęśliwy
*Tylko czy my rodzice chcemy żeby robili to właśnie nauczyciele?
*a dopiero była mowa aby nauka religii nie odbywała się w szkołach a teraz chcą wprowadzić jedną wielką religię na wszystkich lekcjach! Ucząc zgodnie z wiarą a nie nauką wcale nie będą naszym dzieciom przekazywać prawdy
*Żeby się nie zdziwili jak za przykładem prof Chazana będą sprawy sądowe z udziałem nauczycieli!
01-08-2014, 21:25
cytat z onetu
Cytat:Na razie nie słychać głosów, aby deklaracja miałaby być podpisana przez nauczycieli w takiej liczbie, jak zrobili to lekarze. Niewykluczone bowiem, że podpisujący deklarację będą musieli poddać się postępowaniu dyscyplinarnemu, co zapowiadają już niektórzy dyrektorzy szkół.

Minister edukacji podkreśla natomiast, że jeśli dochodziłoby do podpisywania deklaracji, to będzie można mówić o złamaniu prawa. W takiej sytuacji każdy zaniepokojony rodzic może zgłosić sprawę do wojewody, a ten uruchomi procedurę dyscyplinarną.
widzicie? nawet nie trzeba będzie się sądzić!
Przeczytałem tą deklarację w całosci i jako nauczyciel - osoba świecka ,a nie katecheta nigdy bym czegoś takiego nie podpisał O matko
06-08-2014, 22:31
zrobią to przede wszystkim nie tzw. prawdziwi nauczyciele, ale ci co poszli do tego zawodu przez lenistwo, mało godzin , dużo wolnego," ja" najlepszy, "Ja'' wszystkowiedzący "ja" egoista dzięki pracy mam być zbawiony a dzięki temu nie muszę uczyć, bo to niezgodne z moim widzimisię, a pieniążki co miesiąc i tak będą na koncie. Tacy nauczyciele na pewno stracą wśród rodziców swoją reputacje i szacunek a wśród młodzieży, bo dzieci nie będą nic z tego rozumieć , stracą posłuch, wiarygodność, młodzież będzie z nich drwić, jednym słowem będą złośliwi w stosunku do takiego nauczyciela, wyśmiewając go! I nie są to moje puste słowa ale rozmawiając z młodymi już teraz słyszę ich drwiące wypowiedzi na temat takich nauczycieli! A ja jako rodzic nie bedę wysłuchiwać komentarzy takiego nauczyciela na temat mojego dziecka. Lepiej niech się zajmie swoim zbawieniem!
28-08-2014, 22:02
kilka cytatów z sieci
Cytat:Z nauczycielami będzie ciekawie...Matematyk będzie uczył,że 1=3,a 3=1?
Biologia zostanie sprowadzona do kreacjonizmu.W geografii wrócimy do heliocentryzmu.Historia to tylko historia zbawienia.Rysunki - malowanie świętych.Zajęcia techniczne - produkcja dewocyjnych gadżetów.Amen.
Cytat:Te deklaracje to chyba jednak rzecz , która informuje nas najlepiej o poziomie inteligencji delikwenta/delikwentki.ZAWSZE jest to poziom inteligencji zerowy, ale przecież są wyjątki i niektórzy dysponują inteligencją bliska zerowej, ale są na przykład geniuszami hipokryzji/obłudy...Te podpisy - śmiem wierzyć- to będzie , wszak jest -sprawa najbardziej wstydliwa dla pokoleń, które NIE będą mogły uwierzyć,że za rządów Tuska rządzili fundamentaliści rzymskiego układu sprzed 1600 lat, czyli od czasów cysorza Konstantyna.
Dlatego podpisy o poziomie zniewolenia/inteligencji... winny być JAWNE/PUBLICZNIE UDOSTĘPNIANE W KAŻDYM przypadku.Amen.
Cytat:Bardzo mnie to cieszy! Problem braku miejsc pracy dla nauczycieli z powodu niżu demograficznego sam się rozwiąże - wielbiciele przemiany wody w wino, dzieworództwa, potopu, celibatu i wiary w szlachetność cierpienia będą mogli z podniesionymi głowami odejść z tych przebrzydłych świeckich szkół gdzie uczą ewolucji, fizyki, astronomii i przygotowują do życia w rodzinie.
Chwalmy Pana! W końcu szkoła stanie się wolna od dewotów.

itd.....
Tak będą myśleć rodzice o nauczycielach którzy podpiszą te bzdury
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości