Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Proces czary Kasina
08-03-2016, 23:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-03-2016 23:17 przez oki1.)
Proces czary Kasina
Witam

czy ktoś to kojarzy:

mapa i tekst w linku:

genealodzy.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&p=315816#315816

Chodzi o miejsce Prądnik i te nazwiska?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2016, 22:02
RE: Proces czary Kasina
tworząc to forum sporo czytałam o historii Mszany Dolnej i okolic, ale nigdzie nie spotkałam informacji o czarach , procesach , stosach... Zaskoczyło mnie Twoje pytanie
12-03-2016, 11:53
to u Was temat tabu? zobacz na linki lub podaj mail to się przkonasz o prawdziwej historii..
12-03-2016, 16:01
nie wiem czy to jest temat tabu. Ja tylko stwierdzam że nigdzie nie spotkałam takich informacji. Też jestem ciekawa dlaczego
13-03-2016, 10:08
zobacz zatem na linki u góry, przyznam że to najciekawsza historia w procesach o czary chyba w Polsce, tyle tajemniczości, niejednoznczności i cignięcie się tego wątku nawet do XX wieku, a w tle obcokrajowcy typu Wołosi, Węgrzy, Romowie itd

ps. od strony Mszany są też miejszości? sądzisz że ludność lokalna ma korzenie z południa typu węgierskie, zakarpackie itd?

może w tym problem że to wyparto ze świadomości społecznej.. ciekawa sprawa, szkoda że mało miejscowych tym się nie zainteresowało
08-02-2017, 22:13
o czarach i występkach w Kasinie Wielkiej można też poczytać tutaj http://nietylkoczarownice.blogspot.com/2...pki-w.html
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości