Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mszana Dolna w 2014 /15 r
22-01-2014, 11:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-01-2015 21:57 przez Nikon290.)
Mszana Dolna w 2014 /15 r
wpadła mi wczoraj w ręce gazeta''głos limanowski ''i tam jest rozmowa z naszym burmistrzem.W artykule " Wyzwań nie braknie" oprócz informacji które już znamy wymienił taką

-że cały czas poruszana jest sprawa chodnika na ulicy Zakopiańskiej
cytuję "w rozmowie z dyr. Jackiem Grygą usłyszałem, że dokumentacja projektowa tego zadania mogłaby znacznie przyspieszyć jego realizację. Spróbujemy zatem pomóc GDDKiA i w 2014 dostarczyć na Mogilską w Krakowie teczkę z projektem

Jako częsty użytkownik tamtej ulicy bardzo mi zależy na tym chodniku gdyż tam jest naprawdę niebezpiecznie tym bardziej że założyli bariery ochronne i jest bardzo ciasno. I to jest temat którym będę bardzo zainteresowany

- powrócił też temat Orkanówki czyli Miejskiego Ośrodka Kultury
cytuję "jest szansa w nowej unijnej perspektywie finansowej na rewitalizację Orkanówki. Kłopot jednak w tym że budynek nie jest własnością miasta a parafii i to od zgody księdza proboszcza i krakowskiej kurii zależy czy podejmiemy się tego zadania. Jeśli i tym razem nie uda sie porozumieć więcej do tematu wracać nie będziemy i za pieniądze zaplanowane w nowym budżecie na projekt rewitalizacji Orkanówki zlecimy wizje / projekt nowej siedziby miejskiego centrum kultury.

Ja byłbym za tą drugą opcją bo orkanówka to ruina i wymaga wielu nakładów finansowych

- i to co dla nas najważniejsze - WODA
cytuję" to absolutnie zadanie priorytetowe. Mamy za sobą dwa etapy - w pierwszym trzeba było wykonać dokumentację geologiczno- inżynierską, zaś w drugim hydrogeologiczną...
W opinii którą otrzymałem od Wojewódzkiego Zespołu Nadzorującego...... zapisano,że planowany termin realizacji całkowitej zadania to lata 2012- 2015.....
Trzeci etap planowany na 2014 r to prace nad dokumentacją projektowo-budowlaną....
I etap ostatni - najważniejszy, czyli właściwe roboty budowlane
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-01-2014, 09:11
RE: Mszana Dolna w 2014 roku
mok
jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Jak czytamy na gorce24
Cytat:. Miasto zaoferowała symboliczną złotówkę za dzierżawę, ale w zamian zaoferowało parafii remont budynku i jego bieżące utrzymanie.
.
a czyż afera która była związana z naszym księdzem nie poszła o pieniądze? na remont nie zobaczy pieniędzy a co zrobi z tą przysłowiową złotówką
23-01-2014, 13:00
pamiętacie chyba jak za ks. Balona głośno było o utworzeniu skate parku gdzieś na tyłach orkanówki! a potem zapadła długa cisza , dlaczego?!
28-01-2014, 13:25
teraz już widać jak księdzu zależy na moku, zaproszenia na sesje rady miasta nie przyjął, a jego wypowiedź na mszy w tym temacie spowodowała wielkie nieporozumienia i konflikt w Mszanie
30-01-2014, 22:10
na wszystkich portalach płaczą jaki to burmistrz niedobry a jaki ksiądz cacy a na radę nie przyszedł i nie wypowiedział się . Swoim zachowaniem świadczy że nie jest zainteresowany ofertą miasta. Gdzie tylko mogą składają podpisy za orkanówką. Ja się pytam Po co? Co za różnica gdzie będzie mok czy w orkanówce czy w innym miejscu. Orkanówka ma ten minus ze nie ma parkingu. Z parkingu przy umig raczej nikt korzystający z moku nie korzysta. Na czas remontu orkanówka i tak będzie zamknięta wiec żadnych zajęć, imprez tam się nie będzie organizować więc jeden piernik gdzie będą remontować czy budować. A nawet gdyby robiono coś nie w orkanówce to wydzierżawić ją można pod mok jeszcze na ten czas a potem wszystko przenieść do nowej lokalizacji .
31-01-2014, 16:29
i tak trzymaj panie burmistrzu http://gorce24.pl/informacje/3672/Dobre_...opianskiej chodnik na Zakopiańskiej jest bardzo potrzebny
02-02-2014, 10:01
ale nam burmistrz zrobił kawał he he he http://www.gorce24.pl/informacje/3677/Mi...nie_Dolnej już nie możemy narzekać że pan Baran nie jest w UM potrzebny Szczerbol
15-05-2014, 08:12
słychać z urzędu miasta że na chodnik i oświetlenie Zakopiańskiej w tym roku znajdą się pieniądze Duży uśmiech Na limanowa in piszą też o słomce i kolektorze a także o ulicy Stawowej która jest do remontu http://limanowa.in/wydarzenia;kolektor-u...17684.html
22-06-2014, 11:54
czytaliście jak się Mszana ładnie urządziła http://gorce24.pl/informacje/4232/Ponown...y_Wielkiej zrobią drogę z Rabki do Poręby i to w Rabce a nie Mszanie będzie według projektu, zaplecze hotelowe i gastronomiczne dla basenów. Przepychajcie się i kłóćcie dalej a stracimy to na czym Mszanie najbardziej zależy Turystów i ich pieniążki
23-06-2014, 09:05
ale to że zablokowali budowe instalacji do wytwarzania masy bitumicznej przy ul. Orkana w Mszanie Dolnej to się chwali!
14-07-2014, 18:51
była chwila spokoju i znów to samo http://limanowa.in/wydarzenia;zadaja-wyj...18318.html
03-08-2014, 12:30
no to teraz przeciwnicy burmistrza i rewitalizacji będą mieli używanie! http://www.tv28.pl/4678-gazeta-krakowska...st-brzydka
21-10-2014, 19:25
fajnie wymyślili ten chodnik na Zakopiańskiej. http://www.gorce24.pl/informacje/4757/Ru...inwestycja W miarę bezpieczny uważać trzeba będzie tylko na latające samochody i spadający na głowy śnieg spod pługów. A oni lubią jeździć szybko
14-11-2014, 16:17
Byłem dzisiaj w mrówce i wszystko wskazuje że chodnik na Zakopiańskiej już ukończyli, żadnych maszyn, żadnych robót Podejrzany a co z resztą? Wcale nie wygada jakby to była inwestycja mszańska i tych z Krakowa a prywatny chodnik zrobiony przez Mrówke żeby klienci mieli dobre dojście
14-11-2014, 18:28
zapomniałem dopisać że z odległości od ulicy na Glisne do mostu na Rabie wykonano chodnik tylko w połowie. Od Strony drogi na Glisne, koło mrówki gdzie teraz jest chyba komis samochodowy do wjazdu do mrówki i z drugiej strony do następnego wyjazdu z czyjejś posesji na ulicę i tyle
27-11-2014, 09:19
masz odpowiedź na swoje pytanie na stronie urzedu miasta http://www.mszana-dolna.eu/zdazylismy-przed-zima.html
zacytuje
Cytat: Na początek 400 metrów z 1300, bo aż tyle potrzeba, by uznać, że ul. Zakopiańska jest bezpieczna.

Cytat:W roku 2015 cała ul. Zakopiańska będzie też oświetlona nowoczesnymi, ledowymi lampami
reszta chodnika ma być robiona na wiosnę przyszłego roku o ile po wyborach nie zostanie wszystko wstrzymane
08-12-2014, 12:26
chyba nie zostanie wstrzymane bo nasz nowy burmistrz stawia na
Cytat: najważniejszymi zadaniami jakie czekają go w tej kadencji do zabezpieczenie mieszkańcom miasta dostępu do wody pitnej oraz rozwiązanie problemów komunikacyjnych, a m.in. przez to zadbanie o szeroko rozumiane bezpieczeństwo obywateli.

- Udam się z wizytą do oddziału GDDKiA, gdzie odnalazłem moich przyjaciół pełniących ważne funkcje. Rozmawialiśmy już na temat przebudowy skrzyżowania w kierunku Rabki, na którym problemy są zwłaszcza wtedy, gdy zdarzy się coś na „Zakopiance” i wszyscy przejeżdżają przez Mszanę Dolną. Teraz na obwodnicę nie ma co liczyć, a taka przebudowa rozwiąże doraźnie problem korków - mówi Kowalczyk, licząc że plan zostanie zrealizowany jeszcze w 2015 roku. - Ale na pewno sprawa wody jest dla mnie sprawą numer jeden - dodaje.

a w tym rejonie jest bardzo niebezpieczna droga i ten chodnik jest bardzo potrzebny.
16-12-2014, 11:48
chce zrobić też basen (co sie chwali) ale otwarty tego się już nie chwali bo my mamy rzekę otwartą i DARMOWĄ.
20-12-2014, 17:15
przed wyborami zastanawiałam się długo na kogo głosować bo starsi ludzie którzy pamiętają poprzednie rządy obecnego burmistrza nie wypowiadali się o Nim pozytywnie, ale teraz gdy czytam jakie ma plany jestem pozytywnie zaskoczona. Poprzednik jak się uparł że przystanek busów będzie w Jędrusiu tak zrobił. Na gorce 24 piszą że stacje uzdatniania wody dla nowego wodociągu projekt przewiduje na górnej płycie stadionu miejskiego O matko(nie będe już tego komentować-dno) ale podoba mi się pomysł obecnego burmistrza żeby zmienić lokalizację stacji i przenieść na drugą stronę rzeki, za szkołę Instal.
03-01-2015, 19:39
nadal mnie zaskakuje !! http://www.tv28.pl/5379-burmistrz-mowi-q...-za-smieci
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości